Zadbaj o swoje zdrowie w Nowy Rok – zrób morfologię

W roku 2023 jednym z naszych postanowień noworocznych powinno być zadbanie o swoje zdrowie. Nie chodzi tutaj jednak tylko o zdrowe odżywianie czy ćwiczenia. Najlepiej zacząć od zrobienia podstawowych badań, które powiedzą nam, w jakim stanie jest nasz organizm. Pierwszym krokiem powinno być zrobienie morfologii. W ten sposób otrzymamy wyniki, które należy skonsultować z lekarzem.

Czego możemy dowiedzieć się dzięki morfologii?

Wśród tego badania wyróżniamy morfologię podstawową oraz pełną. Ta pierwsza da nam informacje na temat leukocytów, płytek krwi, erytrocytów, hematokrytu i hemoglobiny. Z kolei morfologia pełna dodatkowo opisuje parametry jak granulocyty, limfocyty, eozynofile, bazofile. Morfologię powinniśmy wykonywać przynajmniej raz w roku. Takie badania kontrolne są zalecane zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

Dzięki morfologii będziemy mieli pewność, że jesteśmy zdrowi albo uzyskamy sygnał, że warto wykonać dalsze badania. Takie badanie krwi może być sygnałem alarmowym, że cierpimy na:

  • anemię
  • niedobory żelaza, witaminy B12 lub kwasu foliowego
  • stany zapalne
  • niedotlenienie
  • choroby nerek
  • nowotwory

Oczywiście nie wystarczy tylko zrobić morfologię – wyniki musimy skonsultować z lekarzem. Samodzielna analiza wyników w Internecie może nam tylko zaszkodzić. Na szczęście interpretacja morfologii online ułatwia nam teraz dbanie o swoje zdrowie.

Interpretacja wyników krwi online

Teraz żeby uzyskać wyjaśnienie naszych wyników nie musimy udawać się już do lekarza w naszej przychodni. Wszystkiego możemy dowiedzieć się bez wychodzenia z domu. Wystarczy umówić się na konsultację online i przesłać lekarzowi nasze wyniki badań. W ten sposób dowiemy się, czy wartości podane na wydruku mieszczą się w normie i czy któryś ze wskaźników jest nieprawidłowy.

Interpretacja morfologii online sprawi, że w stosunkowo krótkim czasie uzyskamy potrzebne informacje. Od razu będziemy wiedzieli czy jesteśmy zdrowi, czy powinniśmy udać się do specjalisty i wykonać dalsze leczenie.

Interpretacja wyników badań online – nie tylko morfologia

Konsultacja wyników online pozwoli nam też uzyskać interpretację innych badań. Glukoza, cholesterol, ilość różnych witamin i składników mineralnych w organizmie – konsultacje wyników badań online to bardzo wygodna metoda na szybkie uzyskanie informacji od lekarza. Dzięki nim może będzie się nam łatwiej zmotywować do tych profilaktycznych badań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *