Wolumetria twarzy – jak długo się utrzymuje?

Wolumetria twarzy to zabieg, którego celem jest skorygowanie kształtu twarzy bez ingerencji chirurgicznej. Zamiast skalpela używa się kwasu hialuronowego, który zwiększa objętość tkanek i w ten sposób koryguje niedoskonałości, takie jak zmarszczki, opadające policzki czy nieregularna linia żuchwy. Sprawdź, jak długo utrzymują się efekty liftingu wolumetrycznego.

Czym jest wolumetria twarzy?

Wolumetria twarzy to zabieg odmładzający, którego celem jest modelowanie twarzy i poprawa jej owalu. Polega na wstrzyknięciu gęstego preparatu na bazie kwasu hialuronowego w miejsca, w których występują ubytki tkankowe. Kwas hialuronowy wiąże się z wodą i powoduje efekt wypełnienia oraz zwiększenia objętości. Wypełniacz działa jak implant i przez długi czas utrzymuje się pod skórą.

Kwas hialuronowy jest zdecydowanie najpopularniejszą substancją, służącą do wolumetrii twarzy. Alternatywę stanowią np. kwas polimlekowy lub hydroksyapatyt wapnia, które są stymulatorami kolagenu. Lifting wolumetryczny można również wykonać z zastosowaniem własnej tkanki tłuszczowej.

Wolumetria twarzy kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy to substancja naturalnie występująca w ludzkim organizmie, która odpowiada m.in. za nawilżenie i jędrność skóry. Gdy zaczyna jej brakować, pojawiają się skutki starzenia się skóry, takie jak zmarszczki czy opadające policzki. Jak wyjaśniają specjaliści z MediArt Clinic, wolumetria twarzy pozwala uzupełnić ubytki kwasu hialuronowego i wymodelować kształt twarzy, aby uzyskać długotrwały efekt odmłodzenia.

Zabieg wolumetrii twarzy kwasem hialuronowym wykonywany jest przez doświadczonego lekarza medycyny estetycznej. Procedura poprzedzona jest wywiadem lekarskim, którego celem jest wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań. Iniekcja wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym. Zabieg jest komfortowy, szybki i całkowicie bezpieczny. Do ostrzykiwania wypełniaczem używana jest cienka igła lub kaniula. Kwas hialuronowy wstrzykiwany jest starannie w określone obszary. Następnie lekarz umiejętnie masuje miejsca, w które wstrzyknął żel, aby rozprowadzić go równomiernie i uzyskać pożądane kształty. Zabieg trwa od kilkunastu minut do godziny. Wolumetria twarzy nie wymaga rekonwalescencji. Od razu można wrócić do swoich codziennych obowiązków.

Efekty, jakie pozwala osiągnąć wolumetria twarzy, to m.in.:

  • podniesienie zapadniętych policzków,
  • uwydatnienie kości policzkowych i brody,
  • modelowanie żuchwy,
  • uniesienie linii brwi,
  • redukcja bruzd i zmarszczek,
  • likwidacja cieni pod oczami,
  • ujędrnienie skóry twarzy,
  • korekta rysów twarzy.

Jak długo utrzymuje się lifting wolumetryczny?

Pierwsze efekty wolumetrii twarzy widać już po jednym zabiegu. Zmarszczki zostają wyraźnie spłycone, a cienie pod oczami zredukowane. Skóra jest jędrniejsza, a twarz szczuplejsza. Efekty profesjonalnie przeprowadzonego liftingu wolumetrycznego są bardzo naturalne i trwałe. Rezultaty konturowania twarzy kwasem hialuronowym utrzymują się nawet przez około 24 miesiące. Po pewnym czasie, gdy ilość wypełniacza zacznie spadać, można powtórzyć procedurę, aby podtrzymać pozytywne efekty.

Kwas hialuronowy spełnia nie tylko rolę wypełniacza, ale też hamuje niekorzystne działanie wolnych rodników. Antyoksydacyjne właściwości tej substancji powodują spowolnienie procesów starzenia się skóry, a tym samym przedłużają efekty wolumetrii twarzy. Kwas hialuronowy ma również silne działanie nawilżające. Skóra odzyskuje dzięki niemu młodzieńczą elastyczność i blask.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat wolumetrii twarzy, skontaktuj się ze specjalistami z MediArt Clinic w Poznaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *