Właściwości medycznej konopi 

 

 

Co rozumieć pod pojęciem medyczna konopia ?

         Medyczna konopia jak sama nazwa wskazuje ma wspierać leczenie, pomagać w uzdrawianiu lub utrzymywać nasze zdrowie. Odnosi się ona wyłącznie do roślin leczniczych (konopi) uprawianych w restrykcyjnych normach i poddawanych kontrolom jakości. Konopie są złożone z kannabinoidów, terpenów i flawonoidów, a więc substancji chemicznych naturalnego pochodzenia. Do nich należy tetrahydrokannabinol THC, którego w medycznej marihuanie może być dużo więcej niż w konopi siewnej. Następnie wyróżnia się CBD, wykazujące korzystne działanie w leczeniu wielu schorzeń, a dzięki swojemu działaniu full spectrum wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe, uspakajające, itd. Warto przy terapii medyczną konopią suplementować się innymi środkami konopnymi, np. CBD. Ma to znaczenie, ze względu na działanie złożonego układ  endokanabinoidowego.

Zbawienne właściwości konopi medycznej

         Dzięki swoim właściwościom leczniczym i terapeutycznym, konopia ma coraz większe zastosowanie w medycynie. Susz z konopi siewnej może być wskazaniem do stosowania, w sytuacji, w której mierzymy się z przewlekłym bólem, przy łagodzeniach objawów padaczki, przy chorobach autoimmunologicznych, przy łagodzeniu objawów zaburzeń psychicznych, w tym najczęściej w wyciszeniu, czy walce z lękiem i depresją. Swoje efektywne działanie ma także przy leczeniu bezsenności i zaburzeń związanych ze snem. Medyczna konopia stosowana jest za pomocą waporyzatorów, poprzez które wdycha się fitozwiązki ulatniające się po podgrzaniu konopi.

W jakim czasie medyczna konopia zaczyna działać na nasz organizm?

         Zanim zaczniemy stosować konopie medyczną powinniśmy omówić pewne kwestie z lekarzem. Mimo, że nie ma bezpośrednich przeciwwskazań zażywania suszu, to jednak warto wykonać podstawowe badania krwi i omówić dawkowanie w stosunku do naszej choroby. Pierwsze efekty zażycia konopi są  odczuwalne już po około 5 minutach. Działanie jest dość szybkie, ponieważ omijany jest tutaj układ trawienny, a związki czynne przedostają się bezpośrednio do płuc, stamtąd przedostając się do krwi. Efekt terapeutyczny utrzymuje się od 2-4 godzin. Dobrze jest przez pierwszy miesiąc wprowadzić metodę miareczkowania, która pozwoli dawkować susz i uzyskać optymalny poziom jego przyswajalności. Po upływie miesiąca można wstępnie ocenić, czy zażywanie konopi daje efekty i jak wysokie one są, natomiast po około upływie 3 miesięcy możemy mówić o skuteczności zażywania pełnej stałej dawki. 

Dowiedz się więcej odwiedzając sklep konopny Essenz.pl – najlepsze źródło wiedzy o CBD, konopiach, kannabinoidach, terpenach i flawonoidach a przy okazji doskonały sklep CBD gdzie kupisz doskonałej jakości oleje CBD.

Posted in CBD

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *