Stomatolog – protetyka stomatologiczna w Nowym Mieście Lubawskim

Protetyka stomatologiczna to dziedzina, która zajmuje się zarówno poprawą komfortu życia pacjenta, jak i kwestiami wizualnymi związanymi z zębami. Braki w uzębieniu bowiem nie tylko nieestetycznie wyglądają i są powodem kompleksów, ale też mogą przysparzać problemów zdrowotnych. Zaniedbanie tej kwestii może nawet spowodować zniekształcenie szczęki. Dlatego też warto udać się do stomatologa na konsultację protetyczną i dowiedzieć się, w jaki sposób może pomóc nam odzyskać piękny uśmiech.

​Stomatolog protetyk – co może zaoferować?

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że istnieje kilka rodzajów protez, które sprawdzają się w różnych przypadkach. Stomatolog pomoże nam dobrać odpowiednią, zależnie od tego, jaki jest stan naszego uzębienia. W niektórych wypadkach możemy zdecydować się po prostu na licówki, czyli cienkie nakładki, które przykrywają niedoskonałości zęba. Wskazaniem do ich nałożenia jest na przykład bruksizm lub posiadanie zębów martwych. Inną opcją są korony wykonane np. z porcelany. W przypadku bardziej licznych ubytków, tworzy się również tzw. mosty protetyczne. Można również pokusić się o protezę częściową, którą osadza się na naturalnych zębach. Każda z tych opcji ma swoje wady i zalety, więc ostateczną decyzję powinno się podjąć w porozumieniu z protetykiem, gdy udamy się na konsultację.

​Stomatolog w Nowym Mieście Lubawskim – jak wybrać klinikę?

Czym powinna cechować się klinika stomatologiczna, do której udajemy się w celu wybrania odpowiedniej protezy? Przede wszystkim warto stawiać na wykwalifikowany personel, jednak istotne jest także wyposażenie gabinetu. W końcu stomatolog powinien być zaopatrzony w odpowiednie narzędzia, jeśli chce dobrze wykonać swoją pracę. Bardzo przydaje się na przykład sprzęt do cyfrowego skanowania uzębienia. Takimi urządzeniami dysponuje Perfekt Smile w okolicach Nowego Miasta Lubawskiego. To nowoczesna klinika stomatologiczna, w której duży nacisk kładzie się nie tylko na urządzenia, ale również na szkolenia dla całego personelu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *