Leczenie aktywnego trądziku. Rzeczywistość vs teorie

Trądzik jest bagatelizowaną chorobą, bo jego powstanie zazwyczaj łączy się z niewłaściwa dietą lub pielęgnacją. W rzeczywistości jest wywoływany przez bakterię, której obecność może być konsekwencją zmian hormonalnych i skłonności genetycznych. Najbardziej popularną metodą na trądzik jest leczenie farmakologiczne, na przykład izotretynoiną. Niestety, leki powodują uśpienie choroby na jakiś czas, a do tego mocno obciążają organizm. Więc jak szybko pozbyć się trądziku i tym samym nie powodować uszczerbku na zdrowiu? Jednym z najlepszych sposobów na wyleczenie trądziku zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz, jest zabieg laserowy z oferty Wellclinic.

Jak działa laserowe leczenie trądziku?

Zabieg laserowego leczenia trądziku (zmian skórnych) na twarzy wykonujemy platformą Fotona Dynamis Sp Pro. To najnowocześniejsze rozwiązanie redukujące wszystkie rodzaje trądziku, będące korzystniejszym rodzajem terapii niż kuracja farmakologiczna. Fotona bezpośrednio oddziałuje na głębokie warstwy skóry: opiera swoje działanie na zjawisku fototermolizy selektywnej, czyli wybiórczego pochłaniania energii lasera przez skórę w miejscu występowania zmian trądzikowych. W przypadku infekcji skóry, dopływ krwi do zmienionych chorobowo miejsc jest zwiększony, tak więc mocniejsze unaczynienie absorbuje energię lasera. Fotona precyzyjnie dobiera moc, która wnika do istotnych w leczeniu warstw naskórka, a następnie podgrzewa tkanki. W następstwie dochodzi do termicznego i selektywnego uszkodzenia gruczołów łojowych, zniszczenia bakterii wywołujących trądzik oraz ograniczenia produkcji sebum.

Efekty laserowego leczenia trądziku platformą Fotona Dynamis Sp Pro

Dzięki zabiegowi laserowemu Fotoną, pacjenci trwale odzyskują piękny wygląd swojej skóry. Cera jest ponownie oczyszczona, a trądzik, który objawił się w najgorszej możliwej postaci, nie powraca. Bardzo istotną informacją jest to, że laser nie generuje blizn potrądzikowych – faktura cery i jej koloryt są w 100% wyrównane. Oprócz tego, zabieg laserowy jest nieinwazyjny, co stawia go w znacznie lepszej pozycji niż tradycyjne leczenie farmakologiczne. Wystarczy kilka zabiegów (od 1 do 5), by raz na zawsze pozbyć się problemu niedoskonałości.

Przebieg zabiegu leczenia trądziku


Przed każdym zabiegiem w Wellclinic przeprowadzamy szczegółowy wywiad zdrowotny pacjenta, który ma na celu wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań. Następnie skórę poddaje się demakijażowi i oczyszczeniu. Aby zminimalizować dyskomfort i odczucia bólowe, podczas zabiegu skóra chłodzona specjalną chłodziarką. Niska temperatura sprawia, że działanie lasera jest całkowicie bezbolesne i nieodczuwalne.

Podczas zabiegu, leczenie trądziku systemem Fotona Dynamis Sp likwiduje się istniejące stany zapalne,  a tym samym niszczy skupiska bakterii w ujściach gruczołów łojowych. Gojenie zmian trądzikowych przebiega w szybie tempie, a wiązka lasera z właściwościami odkażającymi zapobiega powstawaniu nowych stanów zapalnych.

Zabieg nie należy do metod ingerujących w ciało, dlatego nie ma możliwości, by laser spowodował powikłania. Po wizycie skóra może być jedynie zaczerwieniona i lekko obrzęknięta, natomiast stan ustępuje maksymalnie po 1-2 dniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *