Łatwe prowadzenie gabinetu medycznego – czy to możliwe?

Prowadzenie gabinetu lekarskiego to naprawdę duże wyzwanie. Aby odbywało się z sukcesem, potrzebne jest kilka elementów, które muszą zadziałać niezawodnie. Odpowiedni personel, reklama, miejsce i… aplikacja medyczna. To ostatnie jest szczególnie ważne, jeśli zależy nam na spełnieniu wymogów prawnych, bezbłędnym prowadzeniu dokumentacji, sprawnym przebiegu wizyt, jak i zadowoleniu pacjentów. W dzisiejszych czasach bardzo ważna jest dla nich możliwość elektronicznej rejestracji czy też odwoływania wizyt online.

Wygodne prowadzenie kartotek pacjentów w aplikacji medycznej

Program dla przychodni pozwala na wygodnie prowadzenie kartotek pacjentów. W jednym miejscu lekarz ma wyniki badań oraz dane z poprzednich wizyt, również tych u innych specjalistów. W ten sposób ma szansę podejść do problemu pacjenta w sposób holistyczny, nie pomijając żadnego ważnego aspektu. To sprawia, że wizyta przebiegnie sprawnie. Lekarz nie traci czasu na szukanie potrzebnych informacji w notatkach czy dokumentach papierowych, a znajduje je przy pomocy paru kliknięć. To nowoczesne rozwiązanie jest niezwykle pomocne i sprawi, że nigdy już nie zechcesz wrócić do poprzednich!

Postaw więc na Medchart – program do prowadzenia gabinetu lekarskiego, a zyskasz wiele wspaniałych korzyści.

Oprogramowanie dla gabinetu medycznego – wszystko w jednym miejscu

Oprogramowanie dla gabinetu lekarskiego jest doskonałym wyjściem, by zachować ład i porządek we wszelkiego rodzaju danych medycznych (i nie tylko). Dzięki temu zarówno lekarze, jak i pacjenci mogą mieć wszystko, co niezbędne w jednym miejscu. Bardzo istotnym aspektem jest integralność aplikacji medycznej z systemami zewnętrznymi, takimi jak eWUŚ, dzięki czemu lekarz może szybko i łatwo sprawdzić, czy pacjent jest ubezpieczony i należy mu się refundacja na leki. Może też przesłać zwolnienie lekarskie bezpośrednio do pracodawcy oraz ZUS-u – w ten sposób ograniczamy zużycie papieru, a także wpływamy pozytywnie na sprawność wszelkich formalności. W oprogramowaniu dostępna jest również aktualna baza leków, ich przepisywanie zajmuje więc dosłownie chwilę.

Poza powyższymi korzyściami, dzięki tej samej aplikacji medycznej, pacjent ma możliwość rejestracji online, odwoływania wizyt czy sprawdzenia zaleceń i recept. Jest to więc wygodne rozwiązanie zarówno dla personelu, jak i dla klientów.

Program dla przychodni – wygodna organizacja pracy

W aplikacji medycznej każdy z pracowników ma swoje indywidualne konto, które jest zabezpieczone specjalnym logowaniem. W związku z tym nikt niepowołany nie ma możliwości dostać się do danych wrażliwych. Co więcej, wbudowany kalendarz pozwala na lepszą organizację pracy i sprawne planowanie. Dostęp do poszczególnych funkcji oprogramowania można dostosować do pracowników – w końcu innych opcji będą potrzebować lekarze specjaliści, innych pielęgniarki, a jeszcze innych pracownicy recepcji. W ten sposób aplikacja medyczna dostosowuje się do potrzeb danej placówki i pozwala, by jej możliwości były w pełni wykorzystane, zachowując równocześnie zasady bezpieczeństwa.

Wygodne rozwiązania dla personelu i pacjentów

Jak już wspomniano, oprogramowanie dla gabinetu lekarskiego to nie tylko udogodnienia dla personelu, ale też dla pacjentów. Dzięki powiadomieniom SMS przypominającym o umówionych wizytach, nawet najbardziej zabiegana osoba nie zapomni stawić się u lekarza. Takie rozwiązanie bez wątpienia wpływa też na funkcjonowanie całej przychodni. Nieodwołane wizyty, na których pacjent się nie pojawia, niepotrzebnie blokują miejsca innym, a także marnują czas lekarzy. Jednak od dziś nikt już nie zapomni o umówionym spotkaniu. W razie konieczności zmiany terminu można to zrobić w szybki i łatwy sposób, za pomocą aplikacji medycznej. Sytuacje, w których pacjent się nie stawia bez podania przyczyny będą zdarzać się teraz zdecydowanie rzadziej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *