Jaki cel ma wykonanie drenażu limfatycznego?

Masaż limfatyczny jest zabiegiem, którego wykonanie pozwala na usprawnienie przepływu krwi i limfy. W zastosowaniu są dwie metody realizowanie tego zabiegu. Manualny drenaż, gdzie wykorzystywane są specjalne, specjalistyczne techniki okrężnych ruchów dłoni. Natomiast drenaż mechaniczny opiera się na wykorzystaniu powietrza wypuszczanego ze specjalnych mankietów.

Kiedy wykonywany jest drenaż limfatyczny?

Wykonanie drenażu limfatycznego ma na celu między innymi pozbywanie się obrzęków limfatycznych. W leczeniu takich obrzęków wykorzystywany jest między innymi drenaż limfatyczny. Do objawów drenażu limfatycznego można zaliczyć między innymi:

– zgrubienie skóry,

– pojawienie się widocznej opuchlizny,

– problemy z poruszaniem kończynami.

Brak reagowania na wystąpienie takich problemów może prowadzić do sytuacji, w której dochodzić może do poważnych konsekwencji zdrowotnych włącznie z koniecznością amputacji kończyny. Oczywiście wykonanie masażu limfatycznego nie jest jedynym sposobem radzenia sobie z problemami z obrzękami wynikającymi z niewłaściwego funkcjonowania układu limfatycznego. Do innych zabiegów metod leczenia zaliczyć można stosowanie specjalnej odzieży, kremów czy rehabilitację.

Różne typy masażu limfatycznego

Jednocześnie zabiegi limfatycznego mogą być wykonywane w różnorodny sposób. Masaż nóg pozwala na redukowanie obrzęku oraz bólów, które mogą wiązać się z niewłaściwym przepływem limfy. Z takich zabiegów często korzystają nawet osoby, które wykonują w dłuższym okresie czasu pracę w siedzącym trybie. Innym rodzajem zabiegu jest ten wykonywany w okolicy twarzy, gdzie możliwe jest oczyszczenie skóry z zalegających w niej toksyn. W ten sposób można polepszyć krążenie krwi oraz limfy. Jest on również wykorzystywany w medycynie estetycznej, co pozwala zmniejszyć obrzęki, które pojawiają się po urazach. Masaże wykonuje się również przy problemach z obrzękami ręki, gdzie możliwe jest poprawienie funkcjonowania różnych części ręki poprzez wykonanie masażu między innymi stawów, czy dołów pachowych oraz śródręcza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *