Co robi ortopeda?

Ortopeda to lekarz, który koryguje strukturalne lub funkcjonalne nieprawidłowości w kościach pacjenta za pomocą operacji, odlewów i usztywnień. Ortopedzi leczą również urazy układu kostnego związane ze sportem. Czasami ortopedyczne.

Istnieje kilka rodzajów ortopedów.

Podiatra, zwany także lekarzem specjalizującym się w ortopedii, na ogół przyjmuje pacjentów ze złamaniami stopy i stawu skokowego. Niektórzy podiatrzy specjalizują się w leczeniu chorób innych niż złamania; na przykład mogą leczyć urazowe urazy tkanek miękkich, mięśni lub więzadeł. Chirurdzy ortopedzi, zwani również lekarzami ogólnymi, leczą złamania, urazy i inne schorzenia układu mięśniowo-szkieletowego. Chirurdzy ortopedzi wykonują operacje i procedury obejmujące układ kostny, naczyniowy, neurologiczny, mięśniowy i tkanki łącznej; wykorzystują testy diagnostyczne i techniki operacyjne do diagnozowania i leczenia zaburzeń tych obszarów.

W większości przypadków ortopeda określany jest jako ortopeda podstawowej opieki zdrowotnej, w innych sytuacjach może być określany jako specjalista interwencyjny, specjalista ds. Dorastania lub chirurg ortopeda. Termin podstawowa opieka zdrowotna często odnosi się do lekarzy, którzy leczą i diagnozują dzieci, podczas gdy specjaliści interwencyjni są używane w odniesieniu do tych, którzy wykonują operacje i zabiegi obejmujące układ kostny, naczyniowy, neurologiczny i mięśniowy dzieci. Podczas gdy chirurdzy dziecięcy wykonują operacje i zabiegi obejmujące układ kostny i naczyniowy niemowląt i dzieci, chirurdzy ortopedzi leczą dzieci i młodzież z urazami lub zaburzeniami układu mięśniowo-szkieletowego obejmującymi stawy, kości, rdzeń kręgowy i nerwy.

Lekarze osteopatii leczą również pacjentów w każdym wieku z chorobami obejmującymi stawy, kości, rdzeń kręgowy, układ https://dobry-ortopeda.warszawa.pl/ nerwowy i zaburzenia układu mięśniowo-szkieletowego. Należą do nich zaburzenia kręgosłupa, kolana, biodra, łokcia, barku, ramienia, kostki, palca, nadgarstka i dłoni. W rzeczywistości lekarz ortopeda może być między innymi kręgarzem, osteopatą, trenerem atletycznym lub fizjoterapeutą. Pracują z pacjentami w każdym wieku, aby zapobiegać urazom i promować zdrowie; w związku z tym, gdy potrzebujesz leczenia ze względu na swój stan, powinieneś udać się do certyfikowanego lekarza ortopedy lub kręgarza.

Ortopeda to osoba, która wykonuje zabiegi chirurgiczne i zabiegi poprawiające i poprawiające stawy, kości, tkanki i mięśnie kręgosłupa i innych części ciała. Niektórzy ludzie mylą terminy osteopata i ortopeda, ponieważ ortopeda w rzeczywistości nie przyjmuje i nie ocenia pacjentów; zamiast tego osteopata działa w ścisłej współpracy z ortopedą, aby zbadać kręgosłup pacjenta i określić jego potrzeby. Osteopaci używają różnych narzędzi, takich jak aparat ortodontyczny kręgosłupa i zdjęcia rentgenowskie, aby pomóc w diagnozowaniu i leczeniu schorzeń kręgosłupa. Chociaż ci dwaj specjaliści mają różne zawody, nie są tacy sami. Terapeuci ortopedyczni diagnozują i leczą schorzenia układu mięśniowo-szkieletowego za pomocą technik terapii manualnej, takich jak masaż, ucisk, rozciąganie i ćwiczenia.

Ortodonci, jak sugerują ich nazwy, pracują nad zębami, szczęką i zgryzem pacjentów.

Dlatego jeśli pójdziesz do ortodonty, porozmawiasz z jednym lub kilkoma ortodontami. W niektórych krajach jest więcej ortodontów niż dentystów. W Stanach Zjednoczonych jest więcej dentystów niż ortodontów, chociaż liczba osób leczonych z powodu schorzeń ortodontycznych stale rośnie. W wielu krajach jest jeden ortodonta lub dentysta, który przeprowadza operacje, diagnozuje problemy i leczy pacjentów; jednak w Stanach Zjednoczonych liczba dentystów nadal przewyższa liczbę ortodontów.

Ortopeda jest certyfikowany w Stanach Zjednoczonych przez American Academy of Orthopaedic Surgeons (AAOS). Wielka Brytania ma własną Radę Fizykoterapii (BPT) i kilku chirurgów ortopedów wymienionych w swoich oficjalnych biurach medycznych. W Kanadzie istnieje Kanadyjskie Towarzystwo Medycyny Sportowej (CSM), które również ma kilku zarejestrowanych ortodontów. Zarówno w Europie, jak iw Australii wszyscy ortodonci muszą być zatwierdzeni przez jedną z Europejskiej Organizacji Badań nad Medycyną Prewencyjną (OOM). Aby uzyskać certyfikat, ortopeda musi uzyskać tytuł magistra lub doktora ortopedii na uznanym uniwersytecie lub college’u.

Ortopeda może wykonać wiele takich samych zabiegów, jak ortodonta, w tym aparaty ortodontyczne, aparaty i aparaty rentgenowskie. Mogą również przepisywać leki poprawiające ogólny stan zdrowia i samopoczucie pacjenta, w zależności od ciężkości ich stanu. W niektórych przypadkach mogą wykonywać operacje, takie jak artroskopowa operacja kolana i biodra. Często jednak ortopeda pracuje z jedną grupą pacjentów, traktując ich jako jednostkę i umożliwiając im skoordynowane leczenie w oparciu o ich indywidualne potrzeby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *